"Po jarní části bude zklamáním nepostup do okresu!" hodnotí podzim Josef Pecl.

21.11.2017

Po posledním kole podzimu přinášíme rozhovor s dalším ze zkušených hráčů současného kádru. Již několik let mluví Josef Pecl o předání žezla mladším a o odchodu do Dolní Lukavice, kde by si zahrál se svými vrstevníky. Jenže každým zápasem ukazuje, že je pro Lužany klíčovým hráčem a nepostradatelným pilířem obrany. Jeho přehled a fotbalové myšlení jsou mimořádné. 
(jedna zajímavost: S "Pidou" byl poprvé v historii vytvořen rozhovor online)

  Jak bys hodnotil utkání s Chlumem?
  Popravdě řečeno byla první půle z naší strany herně slušná. Smolně jsme nastřelili dvě tyčky. Druhá půle byla velká bída. Možná proto, že jsem nebyl vystřídán. :) Vystřídán musel být zraněný Kowi, a tím naše hra ztratila myšlenku a přímočarost.

  Myslíš si, že se na výkonu týmu projevila sobotní Valná hromada?
  Určitě ano. I když někteří hráči přistoupili k utkání zodpovědně a šli ze schůze včas domů, jenže takových bylo hodně málo. :)

  Který z týmů Tě v průběhu podzimu překvapil a který naopak zklamal?
  Mě osobně výsledkově překvapil náš poslední soupeř Chlum. Jejich třetí místo je překvapivé, ale jejich herní projev mě nezaujal téměř vůbec.
  Zklamáním je Stod, od kterého jsem čekal výraznější suverenitu v průběhu podzimu. Potkali jsme se ve třetím kole na jejich hřišti a přišlo mi, že jsou minimálně o třídu jinde. O to více jsem byl překvapen z jejich ztrát v průběhu sezóny, kterých nebylo málo.

  Jak bys hodnotil celý průběh podzimu z hlediska Sokola Lužany?
  Určitě dobrý! Výborně připravené tréninky, náš nový manager super! Je vidět, že to kluky baví, což se projevuje při účasti na trénincích i na celkovém rozpoložení v týmu. Až si občas říkám, že je nejvyšší čas předat žezlo mladším. Jak se říká, v nejlepším se má přestat :)

  Do dalších bojů je ještě potřeba zapracovat na obrané fázi, protože občas jsme byli až moc "hrrr" dopředu a nechávali otevřená zadní vrátka.

  Kde vidíš hlavní příčiny úspěšného podzimu?
  Jak už jsem popisoval v předchozí otázce. Hlavní příčiny vidím především v kvalitě tréninků a velké účasti na každém tréninku.

  Chtěl bys nějakého hráče z týmu z nějakých důvodů vyzdvihnout?
  Jednotlivce bych nevyzdvihl, ale pochválil celý kolektiv. Táhneme společně za jeden provaz nejen na hřišti, ale i mimo něj. Jsou hráči, kteří splnili očekávání. Někteří se změnou herního systému zlepšili. Nikdo rozhodně nezklamal!

  V Lužanech působíš dlouhé roky, které období považuješ ze svého pohledu za nejlepší?
  Přemýšlím... Určitě je to období, kdy se hrála 1.B třída. A také éra hráčů Lešeťáka, Plociho, Marka Krauta, Ramla a dalších. Byla výborná parta a dařilo se i na hřišti.

  Proč Ti právě Lužany tak přirostly k srdci a strávil jsi zde většinu kariéry?
  Kamarádské prostředí. Kamarádské vztahy jsou nejen mezi hráči, ale i s fanoušky. Vzpomínám si, když se jezdilo na utkání autobusem i s fanoušky a jezdil s námi například pan Bosák, to vždy bylo srandy. :)

  Máš nějaký zajímavý zážitek, který Ti utkvěl v paměti?
  Zážitků z pozápasových sezení je nespočet. Z Lužan mám i životní zážitek. Právě v Lužanech na Silvestra si mě totiž našla moje současná partnerka. :) Což už je nějaký pátek. :)

  Blíží se zimní příprava, co si od ní představuješ? Bude náročná?
  Zima je důležitá. Jsem přesvědčen, že manager bude mít celou zimu perfektně připravenou a tím budeme mít náskok před ostatními týmy. Protože si nemyslím, že všechny týmy věnují zimní přípravě tolik, jako my.
  Důležité je, aby všem hráčům vydrželo zdraví a mohli jsme jít do jarní části se stejně širokým kádrem, jako byl na podzim.

  Jaké budou ambice týmu pro jarní část sezóny?
  Možná je to předčasné, ale po podzimu musíme mít ambice na postup do okresu! Příchodem nového managera se pročistil vzduch, podařilo se přivést kvalitní posily a tím stoupla kvalita týmu. Tým vystupuje jako kolektiv, drží pospolu a to je důležité. Tohle v minulé sezóně chybělo, proto se o okresu moc mluvit nedalo. Po jarní části bude zklamáním nepostup do okresu!