Losiná - Lužany 2:5 (0:2)

09.09.2019

Po sobotním shlédnutí bídného fotbalu ze strany našich reprezentantů, jsme se o to více těšili na pořádný nedělní match v okresním přeboru. Po výhře nad Radkovicemi čekal na Sokol navrátilec z B. třídy TJ Losiná. Oba soupeře přivedl na hřiště rozhodčí Mudra, který hned ve druhé minutě ukázal na značku pokutového kopu, když byl faulován Luboš Janeček. Martin Hába s přehledem proměnil! Dobře fyzicky vybavení hráči Lužan předváděli kombinační fotbal, který vyvrcholil druhou brankou. Nejhezčí branku zápasu po naprosto učebnicové kombinaci od poloviny hřiště zakončil Ondra Skála. Další branku mohl přidat Luboš Janeček, který po další pěkné kombinaci sice síť rozvlnil, ale pouze z vnější strany. První poločas tedy skončil 0:2. Když domácí začínali mít převahu, tak přišel třetí hřebíček do jejich síťované rakve, který zatloukl Martin Hřebec, 0:3! V tu chvíli byly body pro domácí stejně vysoko, jako draci místního prodejce, kteří létaly v oblacích nad Losinou. Jenže v 66. minutě domácí snížili na 1:3  a ještě pomýšleli o zvratu utkání v jejich prospěch. Nyní nutno vyzdvihnout vynikající výkon kapitána Mildy Hořkého, který po ztrátě míče spoluhráčů ve středu hřiště, zastavil po dlouhém sprintu ve vlastním vápně brejk domácích, což se nakonec ukázalo jako velice důležité. Protože nově zjevený snajpr Sokola Ondra Skála přidal jeho druhou branku utkání a navýšil vedení na 4:1! Domácí sice ještě dokázali jednou korigovat skóre na 2:4, ale to bylo od nich vše. Naopak na druhé straně přišla pátá branka, o kterou se postarali střídající hráči, po centru Kuličky střílel Honza Fořt a do branky uklízel Jirka Běl.
Zasloužené vítězství a tři body do Lužan! Rozhodčí Mudra opět perfektní výkon!