8.KOLO, Dobřany - Lužany 3:1

15.10.2018

Za hezkého slunného počasí, které rozhodně nevypadalo na 13. října, nás čekalo utkání v novém fotbalovém areálu v Dobřanech. Na perfektně připravené hrací ploše se dal očekávat kombinační fotbal, čemuž napovídala i sestava Lužan se třemi útočníky.
Úvod patřil domácím, kteří měli převahu, jenže z úvodního tlaku nic nevytěžili. A tak začínala postupně vystrkovat drábky i ofenzivní esa Lužan. Hodně vysunutý pressing dělal domácím obráncům problémy a Lužany měly několik rohů. Jenže najednou se z ničeho nic perfektně umístěnou střelou prosadil domácí útočník a Dobřany vedly 1:0. Lužany se snažily aktivní hrou o odpověď, která nakonec přišla po střela z velké dálky od Marka Tomy. Gólman Dobřan stál zhruba na malém vápně a tím ho míč přeletěl a zapadl do branky, 1:1. Už to vypadalo, že poločas skončí nerozhodně, jenže přišla umístěná střela domácího Trdličky a brankář Fuchs se jen ohlédl 2:1. 
O poločase nahradil střelce jediné branky Lužan Marka Tomu Jiří Běl. S jeho příchodem přišel ještě větší tlak při pressingu na obranu Dobřan. Při jedné akci se Jiří Běl dostal do vápna domácích, kde byl podražen jedním z domácích obránců. Píšťala rozhodčího však k údivu všech nezazněla. Míč se od padajícího Běla odrazil k dalšímu z hráčů Lužan, jenž se ocitl tváří v tvář domácímu brankáři, který byl úspěšný a střelce Lužan vychytal. Na druhé straně organizovaná obrana Lužan několikrát vystavila domácí útočníky do ofsajdové pasti, což se domácím hráčům moc nelíbilo a na hřišti začalo přibývat emocí. Uklidnění na straně Dobřan přišlo třetí vstřelenou brankou, která padla stejně jako obě předchozí po dobře umístěné střele 3:1. Od té doby začaly hrát Lužany vabank a tím měli domácí hráči několik příležitostí k rychlým protiútokům do otevřené obrany Lužan. Lužany už žádnou ze šancí nedokázaly využít a stejně si počínali i domácí fotbalisté. Utkání tak skončilo výhrou domácích 3:1.

Branky:
Toma Marek

Sestava:
Fuchs - Havránek, Gruszka, Grassl, Bultas (Pecháček) - Velich (Hajžman), Hořký, Naxera (Pecl) - Toma Marek (Běl), Kutka, Skála        

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky