5. KOLO, Lužany - Zdemyslice 0:2

15.10.2018

V dalším kole jsme na domácí půdě přivítali Sokol Zdemyslice. S ohledem na rekonstrukci kabin odehraje soupeř ze Zdemyslic celou podzimní část na hřištích soupeřů, což se pravděpodobně u Zdemyslic projevilo bodově bídným začátkem. Jenže už v minulé sezóně byla utkání vyrovnaná, což se očekávalo i v dalším souboji.
Utkání se odehrálo za silného větru, což fotbalovosti rozhodně nepřidalo. Více ze hry měli domácí hráči, které v prvním poločase podpořil i již zmíněný silný vítr. Jenže většina akcí končila na hranici pokutového území, a tak dlouhou dobu nebyl ani jeden z brankářů v bezprostředním ohrožení. Místo gólových šancí začalo v průběhu utkání přibývat nervozity na obou stranách a tím se začala vytrácet fotbalovost. Když už to vypadalo, že první poločas skončí bez branek, tak z ničeho nic udeřili hosté. Obrana Lužan propadla, s čímž si hráči Zdemyslic poradili nejlepším možným způsobem - vstřelenou brankou.
Do druhého poločasu šli hosté nejen s výhodou jednobrankového vedení, ale také s větrem v zádech. Kromě větru ještě vysvitlo na druhý poločas slunce, které mířilo své paprsky do očí hráčů Lužan. Hostům stačilo hru zjednodušit a jen pozorně bránit. Hráči Lužan se sice snažili, ale stejně jako v prvním poločase bez výraznější šance. Rozhodující moment utkání nakonec přišel ve vápně domácích, kdy se Rudolf Fuchs vrhl pro míč pod nohy útočníka Zdemyslic a rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop. Pokutový kop hosté bezpečně proměnili a tím navýšili vedení o dvě branky. Domácím se nakonec nepodařilo utkání ani korigovat, a tak po závěrečném hvizdu byl výsledek na světelné tabuli 0:2. Po závěrečném hvizdu zhodnotil utkání trenér Zdemyslic - viz níže.

Jindřich Kotora (trenér, TJ Zdemyslice): Dnešní zápas se hrál za velice silného větru, který znemožňoval kombinaci. Utkání bylo především o bojovnosti a tu jsme dnes měli větší my. Navíc v obraně zahrál výborně Kysela, který zcela vymazal domácího snajpra Kutku a to na domácí dnes stačilo. Myslím si, že domácí mohou být rádi, že dohráli zápas v plném počtu, protože některé zákroky byli již za hranou. Jsem rád, že jsme potvrdili body ze Vstiše a doufám, že nám výhra pomůže do dalších zápasů.