29.4.2018, Lužany - Záluží 6:2

30.04.2018

V druhém domácím utkání v řadě přivítali hráči Lužan na svém hřišti TJ Záluží. Stejně jako v minulém týdnu bylo skoro letní počasí, které přilákalo do hlediště opět velké množství diváků. K vidění byl útočný fotbal, který nakonec přinesl osm branek. Tento výsledek potvrdil letošní ofenzivní bilanci Sokola Lužany, kdy tým jasně vede v počtu vstřelených branek, ale zároveň má na tým z popředí tabulky i hodně obdržených branek.

Sestava Lužan pro utkání se Zálužím opět doznala změn, jak už bývá poslední kola tradicí. Ze sestavy vypadl Grassl, Frána, Bultas a naopak se vrátili Naxera, Toma, Dietl, Běl, Pecháček. Úvod utkání patřil hostům, kdy z ojedinělé šance vstřelili v 10.minutě první branku. Jako správný kapitán vzal na sebe odpovědnost Miloslav Hořký a ve 24.minutě po střele vyrovnal na 1:1. Pozadu nechtěl zůstat nejlepší střelec soutěže Tomáš Kutka, který se dočkal ve 33.minutě a rázem z toho bylo vedení Lužan 2:1. Do konce prvního poločasu to však nebylo zdaleka vše, 5. minut před koncem poločasu ideálně umístil svou střelu Karel Naxera 3:1. Hosté se nechtěli vzdát a do poločasu ještě gólem do kabiny snížili na 2:3.
Ve druhém poločase už končily míče jen v jedné síti a to za zády brankáře Záluží. Nejprve se podruhé v zápase dočkal aktivní Kutka, který se snažil neustále střílet, až jedna z jeho střel skončila v brance 4:2. Poté se do hry dostal natěšený Jiří Běl a po osmi minutách už měl ruce nad hlavou 5:2. O dvě minuty později mohl přidat Jiří Běl druhou branku, jenže ještě přihrál před prázdnou branku a Miloslav Hořký vstřelil jednu z nejjednodušších branek ve své kariéře 6:2. Tím Miloslav Hořký orámoval průběh utkání, které brankou na straně Lužan zahájil i ukončil. Všechny tři body zůstaly zaslouženě doma.