29.10.2017, LETINY - LUŽANY 1:5

29.10.2017

V dalším kole nezastavil Lužany ani silný vítr, který dokázal za celý den napáchat nemalé škody. Do poslední chvíle se nevědělo, jestli bude vůbec možné utkání v Letinech sehrát.
Zatímco se domácí borci trousili po jednom na předzápasové rozcvičení, hosté z Lužan se již v sedmnácti lidech organizovaně připravovali na utkání. Tím dávali jednoznačně najevo, že si do Letin přijeli pro tři body.
Ihned úvod utkání napověděl o ději celého utkání. K vidění byl tlak Lužan do zahuštěné obrany domácích a ojedinělé brejkové situace na straně druhé. Velkou šanci Lužan neproměnil Marek Frána, brankou neskončila ani šance na straně druhé.
První branka padla po rohovém kopu Lužan, kdy si odražený balón za vápnem zpracoval kapitán Hořký a s přehledem umístil svoji střelu za záda domácího gólmana. První branka Lužany uklidnila a začalo přibývat pohledných akcí. O druhou i třetí branku Lužan se postaral aktivní Marek Frána, s obětavou podporou za ním výborně hrajícího Káji Naxery. Jednu branku mu téměř věnoval Martin Kowalski, který nejprve při obrovské šanci nastřelil tyč. Podruhé se rozhodl místo střely najít Marka Fránu a ten už jen uklízel míč do branky. Poločas skončil 0:3, z čehož muselo mít radost i publikum. Utkání se sice hrálo v Letinech, ale na utkání dorazilo více příznivců Sokola Lužany než bylo domácích. Tímto našemu skvělému FANKLUBU děkujeme za podporu i v tomto nefotbalovém počasí.
Ihned v první minutě po přestávce dokázal lužanské fanoušky rozehřát čtvrtou brankou Ondřej Skála! S ohledem na široký kádr začal lužanský stratég postupně obměňovat sestavu. Stejně jako minulý týden měl připraveného žolíka Pavla Hodana, který nahradil dvougólového střelce Fránu. Po příchodu na hřiště se dokázal Pavel Hodan svojí šikovností dostat do šance a střelou podél brankáře chladnokrevně proměnil a opět potvrdil pozici žolíka! Pátou brankou bylo utkání definitivně rozhodnuto a hráči Lužan ubrali plyn. Najednou začalo rapidně přibývat šancí domácích, kdy procházeli obranou Lužan jako nůž po másle. Nakonec se jim podařilo korigovat výsledek jen jednou brankou a tím byl stanoven konečný výsledek 1:5.
S ohledem na ostatní hraná utkání to znamená upevnění druhé příčky v průběžné tabulce!

Branky:
Hořký, Frána, Frána, Hodan, Skála

SESTAVA:
Fuchs - Pecháček (Hřebec), Pecl, Hajžman, Bultas (Dietl) - Skála (Běl D.), Hořký, Naxera (Běl J.) - Frána (Hodan), Kowalski, Kutka