"Zápas byl hlavně o bojovnosti, přesto jsme odehráli utkání se šťastným koncem." hodnotí utkání v Losiné Marek Toma.

13.11.2017

Předposlední podzimní duel v Losiné byl hodně ovlivněn podmáčeným terénem. Utkání se rozhodlo ve druhém poločase, do kterého nastoupil i Marek Toma a blýskl se dvěma nahrávkami na góly Pavla Hodana. V rozhovoru mimojiné zavzpomíná na předchozí týmy, kde působil a zároveň porovnává se současnou situací v Lužanech.

Jak bys hodnotil dnešní náročné utkání v Losiné? 
Mám příjemný pocit z dnešního utkání. V zápase jsme kvůli nepříznivému terénu nemohli předvést styl hry na který jsme zvyklí, zápas byl hlavně o bojovnosti, nakopávání, přesto jsme odehráli utkání se šťastným koncem. Vyhráli jsme a hlavně se nikomu nic v tomhle počasí nestalo.

Byl jsi u dvou branek, které vstřelil Pavel Hodan. Popiš obě akce. 
Jsem rád, že jsem se se začátkem druhého poločasu dostal na hřiště a mohl jsem se prosadit. Před vstřelením branky na 2:0 jsem se dostal k míči díky přihrávce Mildy a nacentroval okamžitě do vápna, kde byl připravený Hody a už si s tím poradil. Druhou asistenci jsem si připsal vlastně náhodně. Sám jsem se snažil z velkého vápna mířit přímo do brány, ale uklouzl jsem a místo střely z toho byla opět přihrávka na Hodyho, který ani tentokrát nezaváhal.

Hrál už jsi někdy podobné utkání, které se spíše podobalo vodnímu pólu než fotbalu? 
Podobný terén jsem již zažil na hřišti Merklína v loňské sezoně, ovšem pouze při rozcvičce, protože následně byl zápas odložen. Takže jsem na takhle podmáčeném hřišti hrál poprvé a doufám že naposled.

Za svojí kariéru jsi prošel několika týmy a až nyní jsi na delší dobu zakotvil v Lužanech. Je to poslední štace? Proč zrovna Lužany? 
Je pravda, že hodně týmů jsem procestoval. Když jsem skončil v dorostu v Blovicích, vrátil jsem se do Letin, kde v týmu mužů jsem nedostával moc příležitosti. Občas jsme si chodili s bráchou kopnout na hřiště do Lužan, kde nás oslovil tehdejší kouč Josef Havránek s nabídkou hrát za Lužany. Tohle setkání rozhodlo o našem dalším působení a začali jsme oba hrát za Sokol.
S přibývajícím věkem cítím, že všechno víc bolí, ale fotbal bych chtěl hrát dokud mi to zdraví dovolí. Myslím, že Lužany jsou moje poslední štace.  

Kdybys mohl porovnat jednotlivé působiště, kde se Ti líbilo nejvíce? 
Těžko říci. Každý tým, kde jsem působil,se mi nějakým způsobem vryl do paměti. Z každého týmu jsem si odnesl zajímavé zkušenosti, poznal nové lidi. Je zvláštní potkávat se při zápasech s bývalými spoluhráči jako se soupeři.
Vzhledem k tomu, že právě v Lužanech jsem si našel hodně kamarádů, s kterými tvoříme dobrý kolektiv nejen na hřišti, dokonce jsem si tu našel i přítelkyni, musím uznat, že se mi tady líbí asi nejvíce.

Je v Lužanech něco specifického, co má své kouzlo? 
Určitě lužanská hymna, kterou za poslední dobu musí znát už všichni :)

Dokázal by sis představit, že bys jednou nastoupil proti svému bratrovi? 
Proti Martinovi jsem nastoupil jen jednou, když jsem hrál v Radkovicích a on chytal za Střížovice. Teď už si to představit nedokážu. Přál bych si spíše, aby dostal konečně rozum a vrátil se do Lužan. Chtěl bych si s ním ještě zahrát v jednom týmu a ne jako jeho soupeř.

V letošní sezóně jsi moc minut neodehrál, z jakého důvodu? 
Smolný pro mě byl hned začátek sezóny, kdy mě zranění vyřadilo na delší dobu ze hry. Pak už jsem se těžko dostával do formy a do sestavy. Zápasů je před námi hodně, šance snad ještě přijde.

Na jaké pozici se cítíš nejlépe? 
Vyzkoušel jsem různé pozice. V minulé sezóně, kdy byl dlouhodobě zraněný Milda, jsem hrál s Kowaldou střed zálohy. Na tomhle postu se mi líbilo a myslím, že i celkem dařilo. Většinou hraji kde je potřeba. 

Příští týden přijede do Lužan Chlum, jaký očekáváš zápas?
Myslím, že to nebude nic jednoduchého. Bude to pro nás nepříjemný soupeř, ale máme jim po předchozí sezoně co vracet, tak věřím v naše vítězství.

Co říkáš na skvělou podporu fanoušků nejen v domácích zápasech? V Letinech a nyní i v Losiné jste měli více fanoušků než domácí, to je obdivuhodné. 
Díky velké návštěvnosti nejen na domácích zápasech soudím, že se naše hra a výsledky fanouškům musí moc líbit. Tvoří skvělou atmosféru. Přál bych si, aby nás i nadále při každém zápase hnali za vítězstvím.

Mluvíte v kabině o postupu? Jak to vidíš ty? 
Zatím je to ještě daleko, ale občas v kabině a v hospodě u piva na tohle téma přijde řeč. Já osobně si myslím, že tenhle tým je na okresní přebor připravený.