"Podpora diváků je veliká, kterým se Lužanský fotbal musí líbit." nejen utkání v Záluží hodnotí hrdina zápasu Jan Linhart.

01.10.2017

Jestli by měl být někdo příkladem lužanského patriotismu, pak mezi ně rozhodně patří Jan Linhart! Přemohl několik vážných zranění, ale vždy se dokázal vrátit a týmu pomoci. I v době zranění tým podporuje a takzvaně s týmem "žije". Fotbal v Lužanech mu není lhostejný. Což dokázal i dnes, když neváhal ani minutu a týmu opět výrazně pomohl! Již před utkáním bylo jasné, že se Rudolf Fuchs nedokáže po cestě z Prahy dostavit na úvod utkání, a tak byl povolán právě Honza Linhart, aby se postavil mezi tři tyče. Nakonec zastoupil Rudolfa Fuchse na výbornou, kdy za odchytaný poločas udržel čisté konto! 

V sestavě je uvedena poznámka dlouhodobě zraněn a najednou stojíš v brance. Jaký je tedy Tvůj současný stav? 
Stále se stav nezměnil a v plánu operace. 

Jak dlouho jsi uvažoval, jestli do branky jít či odmítnout? 
Neměl jsem problém se rozhodovat, jen zvážit zdravotní stav a jelikož jsem se vždy snažil Lužanům pomoci, nepotřeboval jsem se nechat přemlouvat.  

Neměl jsi strach, že kdybys do žádného utkání v letošní sezóně nezasáhl, tak bys při tradičním setkání bývalých hráčů ke konci roku, musel sedět mezi bývalými hráči? Proto jsi neváhal do branky nastoupit. 
Naopak mě překvapilo, že jsem byl osloven. Už si musím víc vážit zdraví a pokud bych měl na setkání sedět s důchodcema, tak bych seděl na baru. 

Jak bys hodnotil utkání při pohledu z branky? 
Lužanský fotbal se mi momentálně líbí. Celek působí kompaktně a tým tvoří jak zkušení hráči, tak i hráči, kteří se snaží svojí bojovností přesvědčit, že do tohodle týmu patří.  

Mluvil jsi o operaci kolena. Kde Tě máme očekávat až budou kolena opravena? Po výborném dnešním výkonu Tě to bude lákat do branky či zpět do pole? 
Operaci plánuji na prosinec a únor. Určitě neplánuji velký návrat, protože jsou v týmu mladí  fotbalisté a je načase nechat místo mládí a hlavně hráči jsou. Když bude potřeba, rád vypomohu, ale nechci aby místo mě seděli mladí. 

Neláká Tě po comebacku Josefa Lešetického si s ním zahrát v útoku? 
S Pepou jsem hrával rád, ale jak jsem již odpověděl, teď je ten pravý čas pro mladé a dravé. S Pepou si zahraju nějakou exhibici. :-) 

Lepší návrat do sestavy jsi asi těžko mohl očekávat? Vítězné utkání a ještě k tomu čisté konto. Měl by se Ruda Fuchs obávat o post brankářské jedničky? 
Samozřejmě výsledek super a čisté konto potěšilo, už jen proto, že jsem tým nezklamal. Ruda se určitě nemá čeho obávat. Trénuje a udržuje kolektiv v dobré atmosféře.  

Kde bys hledal hlavní příčinu úspěšného úvodu sezóny? 
Rozhodně změny a efektivita v trénincích a počty hráčů na trénincích jsou také úžasný. Koneckonců je vidět na hře, že to kluky baví. 

Stejně jako Josef Lešetický patříš k nejzkušenějším hráčům. Co bys poradil mladším spoluhráčům, aby byli stejně úspěšní jako Ty? 
Pokud je chuť makat, dobrá parta a zahrát si dobrý fotbal, tak jsou i dobré výsledky. Momentálně to v Lužanech je a věřím a přeji klukům, aby to tak dlouho vydrželo.  

Příští kolo doma Blovice B, věříš potvrzení domácí neporazitelnosti? 
Neobávám se, že by Lužany nezvládli zápas s Blovicemi. Podpora diváků je veliká, kterým se Lužanský fotbal musí líbit. Budu držet palce a popřeji všem hráčům, aby se jim vyhýbala zranění a nadále tvořili super tým.