6. KOLO, Stod - Lužany 1:2

15.10.2018

Netradičně v sobotu po obědě (od 13. hod) jelo torzo týmu bojovat o body do Stoda. Z různých důvodů chyběli Fuchs, Gruszka, Bultas, Grassl, Velich, Rath, Hajžman, Ruth, Frána, Hřebec, Janeček, Kowalski. Lavička náhradníků tak zůstala prázdná a všech 11 hráčů muselo zvládnout celé utkání. Tým se semkl a po celé utkání statečně bojoval. A především stál v brance Lužan Martin Toma, který podal jeden z nejlepších výkonů za celé své působení v Lužanech. Když už se domácím podařilo skvělého Tomu překonat, tak to bylo neregulérním způsobem, protože byl odmáván ofsajd.

Úvod utkání začali hráči Lužan s respektem a s opatrností. Po jednom z nedorozumění v obraně Lužan měli domácí první velkou šanci, kterou zlikvidoval Martin Toma a tím odstartoval takzvané "lámání zubů" domácích hráčů na brankáři Lužan. Lekci z produktivity dostali domácí fotbalisté po akci na jejíž konci stál Karel Naxera a s chladnou hlavou uklidil míč do sítě, 0:1. Pro domácí mohlo být ještě hůře, protože se sám před brankářem domácích vynořil autor první branky Naxera, jenže míč se mu podruhé do sítě uklidit nepodařilo. Nejblíže k vyrovnání měli v prvním poločase domácí útočníci při přečíslení obrany Lužan, když ale finální přihrávka ve vápně šla zcela evidentně směrem dopředu a tím do ofsajdu, tak branka nemohla platit. Poločas skončil 0:1.
V úvodu druhého poločasu začal po jednom ze soubojů kulhat Ondřej Skála, jenže s ohledem na prázdnou lavičku nebyla možnost vystřídání. Proto byl do zálohy poslán útočník Kutka a Ondřej Skála stínoval v útoku. Lužany se dostávaly pod velký tlak, ze kterého začaly pramenit nepřesnosti a šance domácích. V podstatě shodná akce z prvního poločasu (neuznaný gól) se odehrála i ve druhém poločase včetně shodného závěru, ofsajdové postavení zakončujícího útočníka. Domácí se dočkali branky až z nařízené penalty, po faulu Pavla Pecháčka na hranici pokutového území. Pokutový kop sice Martin Toma vystihl, ale nešťastně mu propadl pod rukou, 1:1. V tu dobu z tribun pokřikovali domácí fanoušci na své hráče "dejte jim bůra, jsou zralí na bůra". Jenže houževnatě hrající hosté po nahrávce Karla Naxery a střele Tomáše Kutky zmrazili nejen domácí hráče, ale i fanoušky. Střela skončila v síti a bylo z toho vedení Lužan, 1:2. Pak už lužanští pozorně bránili a domácí se snažili marně dobývat branku Lužan. A když už se k brance dostali, tak tam byla dnes nepřekonatelná překážka Martin Toma. Při jedné ze standartních situací se už domácí téměř radovali z branky, jenže skvělým skokem k tyči Martin Toma míč vytlačil a poté dokázal zlikvidovat i dorážku. Ke konci hrací doby ještě utlumil tlak domácích Karel Naxera, který nedovoleným způsobem zastavil na polovině hráče domácích a po druhé žluté kartě se poroučel do sprch. Posledních pět minut (včetně nastavení) zkoušeli domácí útočit i s brankářem, který dokonce i jednou zakončoval hlavou, ale mimo tři tyče. Utkání tak skončilo výhrou Lužan 1:2.

Branky: Naxera, Kutka

ČK: Naxera