4.KOLO, Klášter - Lužany 5:4 pk

15.10.2018

Po utkání ve Vstiši nás čekalo další utkání mimo domácí hřiště, tentokráte na perfektní hrací ploše v Klášteře. S ohledem na absence Jana Gruszky a Jana Grassla bylo potřeba změnit složení obrany, do které se vrátil uzdravený Josef Pecl. Především kvalita Jana Gruszky při hlavičkových soubojích se v průběhu utkání ukázala jako jeden z rozhodujících faktorů konečného výsledku.
Do vedení šli hráči Lužan, když se po střele z vápna prosadil Tomáš Kutka a tím nastartoval divokou desetiminutovky. Za další tři minuty už to bylo 0:2, autorem branky byl kapitán Hořký. Jenže domácí při jednom z rychlých protiútoků dokázali odpovědět na nepříznivý vývoj snížení na 1:2. Ani stav 1:2 nevydržel dlouho, okamžitě s odpovědí na branku domácích přišel vstřelenou brankou po individuální akci Ondřej Skála. Další tři minuty = další branka. Centr domácích propadl nikým netečován v lužanském brankovišti až za záda překvapeného brankáře Tomy. Brankové hody tak zastavila až píšťala hlavního rozhodčího, oznamující konec prvního poločasu.
Ve druhém poločasu se podařilo domácím srovnat stav utkání, když po faulu před vápnem proměnili standartní situaci. Trestný kop byl zahrán precizně a brankář Toma byl bez šancí. Jenže i na třetí branku domácích měli hráči Lužan rychlou odpověd, tentokráte dostal míč do branky Ondřej Brož. Po této brance se Lužany snažily utkání rozhodnout a domácí naopak srovnat stav utkání, takže bylo k vidění několik zajímavých akcí na obou stranách. Především rohy a centry domácích byly hodně nebezpečné. Až nakonec právě z rohu dokázali domácí vyrovnat na 4:4, nikým nehlídaný snad nejmenší hráč domácích poslal hlavou míč do branky. Takto skončilo utkání po základní hrací době.
Ihned první pokutový kop domácí neproměnili, na straně Lužan byl úspěšný Havránek. Jenže další penaltový střelci domácích už byli stoprocentní, zatímco na straně Lužan Bultas a Hořký trefili shodně tyč. Úspěšná penalta Kutky už tak jenom oddálila domácí radost z druhého bodu po výhře na penalty.