9.KOLO, Lužany - Hradec 1:2pk

28.10.2018

K dalšímu utkání podzimní části přijel do Lužan Hradec u Stoda. Po jednoznačné výhře Hradce v předchozím kole a prohře Lužan v Dobřanech byli favoritem utkání hosté z Hradce.
Utkání začalo téměř stejně jako předchozí domácí zápas Lužan s Nepomukem. A to sice první střela na branku znamenala vedení hostujícího týmu. V podstatě ihned po rozehrávce ztratil jeden z hráčů Lužan ve středu hřiště míč a hosté se vydali do protiútoku, který zastavil faul Jana Gruszky. Z nařízené standartní situace obstřelil jeden z hráčů hostí zeď a brankář Fuchs se na letící balon do sítě jen podíval, 0:1. Další průběh utkání byl především ve znamení snahy Lužan o vyrovnání, které však ne a ne přijít. Hosté hrozili ojediněle, spíše výjimečně. Když už se začínalo utkání chýlit ke konci přišla tvrdá střela, v té době již v útoku hrajícího Jana Gruszky, a následné dohrání situace od Mariana Velicha. Po jehož dorážce přišlo vyrovnání na 1:1. Do konce utkání již žádná další branka nepadla, a tak o vítězi utkání museli rozhodnout pokutové kopy. Bilance Lužan v průběhu letošní sezóny při penaltovém rozstřelu je katastrofální, když ještě ani jednou na penalty nezvítězily. Bohužel se bilance nezměnila ani po tomto utkání, když se opět v řadách Lužan našel neúspěšný exekutor. Tentokráte branku neproměnil Marek Toma (jeho střela šla pouze do břevna), hráči Hradce proměnili všechny pokusy a tak berou druhý bonusový bod.

Branka:
90. Velich

Sestava:
R. Fuchs - P. Pecháček (62. M. Toma), J. Gruszka, Z. Bultas, M. Havránek (88. M. Hřebec), L. Janeček, M. Hořký, O. Brož, M. Velich, T. Kutka, O. Skála (46. J. Běl)