8.5.2018, Lužany - Dvorec 4:0

10.05.2018

Z důvodu špatného počasí bylo kompletně odloženo první kolo jarní části soutěže, které bylo přeloženo na úterý 8.5.2018. Všechna mužstva se tak musela připravit na náročný program dvou zápasů ve třech dnech. Tento fakt byl pravděpodobně nejvíce skloňován v předzápasových diskuzích. Především jak se dokážou hráči vypořádat s náročným programem a jestli se na výkonech projeví únava z předchozího zápasu.
Domácí hráči Lužan ukázali, že jsou na utkání perfektně připraveni a od úvodu diktovali tempo zápasu. Především útočné hroty Kutka a Skála dělaly obraně Dvorce velké problémy. První branky zápasu se opět skvělí fanoušci dočkali v 18.minutě po střele Ondřeje Brože, kterou brankář Dvorce neudržel a dobíhající Tomáš Kutka měl již úlohu velmi snadnou. Druhá branka vyvolala na straně hostů hodně diskuzí, nicméně rozhodčí se nenechal ovlivnit a branku uznal. Důrazný Ondřej Skála vybojoval balon, který se dostal k Tomáši Kutkovi a ten precizně umístěnou střelou k tyči rozvlnil síť za brankářem Dvorce podruhé.
Nejatraktivnější pasáž celého zápasu byla ke konci prvního poločasu. Dvorec své velké šance nevyužil, jednou pomohla brankáři Fuchsovi konstrukce branky. zatímco na druhé straně nekompromisně trestal nejlepší hráč zápasu Ondřej Skála, který uprchl obraně Dvorce a v samostatném úniku obstřelil brankáře Dvorce. Těsně před odchodem do šaten měl možnost standartní situace Miloslav Hořký, který opět prokázal skvělou kopací techniku a s přehledem trestný kop z hranice velkého vápna proměnil. Poločas skončil jednoznačným vedením Lužan 4:0.
Pokud diváci očekávali ofenzivní smršť Lužan i ve druhém poločase, tak museli být zklamáni. Obě mužstva sáhla střídáním do zahajovacích sestav a hra už neměla takový spád. Lužany kontrolovaly vedení a hosté se marně snažili alespoň o korigování výsledku. V největších šancích druhého poločasu nejprve hostující hráč branku trestuhodně přestřelil a v další šanci opět ukázal Rudolf Fuchs znalost domácího prostředí, když podruhé v zápase nechal vyniknout brankovou konstrukci za jeho zády.
Spokojení fanoušci se už od 80. minuty dožadovali po rozhodčím odpískání konce utkání slovy: "Došlo pivo, pískej konec". Stejně jako při protestech hráčů Dvorce při druhé brance Lužan se ani nyní nenechal rozhodčí ovlivnit a utkání ukončil po devadesáti minutách za stavu 4:0 pro domácí.
Další utkání čeká na tým již v neděli, kdy ve šlágru kola přijedou do Lužan Zdemyslice, utkání hodně napoví o postupových ambicích jednoho či druhého mužstva.
Informace pro fanoušky: ZÁSOBY PIVA BUDOU DOPLNĚNY!