8.4.2018, Lužany - Stod 2:3 PK

08.04.2018

K prvnímu jarnímu utkání v Lužanech přijel tým z čela tabulky Slavoj Stod. Příjemné jarní počasí přilákalo ve šlágru kola hodně fanoušků, kteří se nakonec dočkali i divácky oblíbených pokutových kopů.
Ve vyrovnaném zápase se jako první prosadili hosté ze Stoda, když byl nařízen přímo kop za vápnem, přímou střelu ze standartní situace nedokázal Rudolf Fuchs spacifikovat a rázem to bylo 0:1. Do vyrovnaného stavu vrátil utkání rychle zpět Marek Frána, když s přehledem proměnil pokutový kop, který byl nařízen za faul na něj. Vedení na stranu domácích Lužan strhl po hezké akci Miloslav Hořký, když překonal brankáře Stoda po parádní přihrávce Martina Kowalskiho. Poločas skončil 2:1 pro domácí.
Ve druhém poločase už začalo přibývat na obou stranách dost nepřesností, i s ohledem na špatný stav hrací plochy. Nakonec po jedné z nepřesností padla vyrovnávací branka. Z ojedinělé akce Stoda přišel nepovedený centr před branku Lužan, jenže "nepovedený" centr k překvapení všech skončil v brance domácích, 2:2. Po vyrovnání už moc šancí k vidění nebylo. Za zmínku stojí snad jen jedna z akcí Lužan, kdy balón jen těsně míjel branku Stoda. A ještě situace ze závěru druhého poločasu, kdy mohli hráči Stoda strhnout vedení na svou stranu, po nedorozumění v obraně Lužan. Hostující hráč však nedokázal zakončit.
Zápas tak dospěl k dovednostní soutěži, kterou jsou pokutové kopy. Ihned při prvním pokutovém kopu hostující hráč výrazně přestřelil branku. Ve třetí sérii neproměnil pokutový kop brankář Lužan Fuchs, jenže ihned poté vše napravil chycenou penaltou Stoda. Rozhodnout mohl Ondřej Skála, jenže branku vůbec netrefil a tak přišel na řadu rozstřel. Hosté první penaltu neproměnili, když se opět činil Fuchs. Jenže ani na straně druhé nepřišlo rozhodnutí, Martin Hřebec stejně jako Ondřej Skála branku vůbec netrefil. Poté šel proměněnou penaltou do vedení Stod, na straně Lužan neproměnil Jiří Běl a tím bylo rozhodnuto! Druhý bod bere z vyrovnaného utkání Stod.

Branky: Frána z PK, Hořký