8.10.2017, LUŽANY - BLOVICE "B" 4:1

08.10.2017

Po dvou vítězných zápasech na půdě soupeře jsme chtěli navázat na šňůru vítězství i na domácím trávníku, kam přijela rezerva Blovic. Již před utkáním bylo jasné, že na tento zápas není FAČRem nominován žádný rozhodčí, a tak musel po dohodě obou klubů utkání řídit Pavel Hrabík. Nutno dodat, že podal oboustranně velmi dobrý výkon!
Střelec posledních týdnů Tomáš Kutka rozveselil opět skvělé publikum již ve druhé minutě, kdy vstřelil první branku. Hosté se z brzké branky dokázali rychle oklepat a začali z protiútoků prověřovat lužanskou obranu. Z jednoho protiútoku přišlo vyrovnání 1:1. Poté přišel jeden z rozhodujících momentů utkání, kdy byla proti domácím nařízena penalta. Pokutový kop však skvělým zákrokem lapil Rudolf Fuchs. Jak se mají kopat trestné kopy ukázal na druhé straně Miloslav Hořký, kdy bezpečně proměnil trestný kop z hranice velkého vápna 2:1. V závěru prvního poločasu ještě zazvonila za každým brankářem jedenkrát tyč, ale skóre se již neměnilo.
Výhoda širokého hráčského kádru Lužan znamenala, že v úvodu druhého poločasu již byly provedeny tři změny v sestavě (Hřebec x Hodan, Dietl x Naxera, Běl J. x Frána). Stejně jako začali hráči Lužan první poločas, tak začali i druhý. Pavel Hodan, který se dostal do hry v závěru prvního poločasu, střelou z vápna přidal třetí gól 3:1. Po faulu na Marka Fránu přišla penalta i na druhé straně, kdy sám faulovaný nařízený pokutový kop bezpečně proměnil 4:1.
Lužany zůstávají v této sezóně na domácí půdě stoprocentní. V příštím kole nás čeká ve šlágru kola přímý souboj o průběžné druhé místo ve Zdemyslicích.