6.5.2018, Blovice "B" - Lužany 1:2

06.05.2018

Náročný "ANGLICKÝ" týden, který bude následovat, začal na pěkném hřišti v Blovicích. Překvapivě se v útoku Lužan objevil po boku Tomáše Kutky Ondřej Skála, což se v průběhu utkání ukázalo jako rozhodující trenérský tah.
Úvod utkání začal pro Lužany naprosto famózně. Nejprve si po akci Ondřeje Brože srazil domácí obránce míč do vlastní branky a Lužany vedly 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a už to bylo o dvě branky. Zahraný rohový kop Marka Frána umístil za záda bezmocného domácího brankáře Ondřej Skála. Pro domácí mohlo být ještě hůře, když vystřelil Tomáš Kutka a už zvedal ruce nad hlavu, ale míč se od tyčky odrazil ven a tak skóre zůstalo 0:2. Těsně před koncem poločasu měly Lužany ještě další velkou šanci, ale výsledek se do poločasu již neměnil.
Do druhého poločasu domácí vystřídali a najednou začali přebírat otěže zápasu. Netrvalo dlouho a dočkali se i branky, kdy po rychlé rozehrávce uprchl domácí útočník a střelou nedal brankáři Lužan žádnou šanci. V tu chvíli byli hráči Lužan jako opaření a vyrovnání viselo na vlásku. Hráči Lužan však tlaku odolali a naopak mohli sami rozhodnout, především při střelách Ondřeje Skály a Marka Tomy. V signalizovaném dvouminutovém nastavení zahrávaly Lužany rohový kop a vypadalo to, že se u rohového praporku utkání dohraje, jenže z toho byl ještě protiútok domácích a faul Lužan. Při nebezpečné standartní situaci proletěl míč malým vápnem, kde jej spacifikoval vyboxováním Rudolf Fuchs a tím utkání skončilo ve prospěch Lužan 2:1.
O další body se bude bojovat hned v úterý 8.5.2018 od 17hod, kdy do Lužan přijede Dvorec.