4.KOLO: Zdemyslice:Lužany 3:4

12.09.2020

Ve čtvrtém kole na sebe narazily dva doposud neporažené týmy Zdemyslice a Lužany. Kdo očekával opatrné utkání, byl asi po prvních 20.minutách velice překvapen. Tento víkend se v Lužanech koná pouť a v úvodu utkání to vypadalo, jako kdyby z Lužan kromě hráčů přivezli i kolotoč, na který posadili domácí hráče. Již ve čtvrté minutě vstřelil první branku Martin Švarc. V osmé minutě přidal druhou branku z penalty Ondřej Brož. V desáté minutě už to bylo 0:3, když to vypadalo, že je Ondřej Brož v ofsajdu, jenže míč se k němu dostal od domácího hráče a tím bylo vše dle pravidel a Brož tváří v tvář brankáři domácích chladnokrevně zakončil. Moc nechybělo o mohl se Ondřej Brož zapsat do historických statistik lužanského fotbalu, protože se mu podařilo ve 14.minutě vstřelit i třetí branku, která však byla pro ofsajd odvolána hlavním rozhodčím (pomezní domácích však ofsajd nesignalizoval!). Takto rychlý hattrick pravděpodobně nikdo ještě v Lužanech nedal. Hráči Lužan byli i nadále aktivní a odměnou jim byla čtvrtá branka z kopačky Jana Viktory, které předcházela krásná kombinace. Po regulérní čtvrté brance Lužan to vypadalo na jednoznačný průběh utkání v podání hostů z Lužan.
Jenže z ojedinělé šance domácích přišlo snížení na 1:4 a obraz hry se začal vyrovnávat. Do poločasu se domácím podařilo vsítit ještě jednu branku, 2:4.

Všem bylo jasné, že na malém hřišti ve Zdemyslicích, se ještě mohou druhý poločas dít věci a ještě může padnout hodně branek. Druhá polovina zápasu už však nebyla na oko diváka nikterak pohledná. Domácí se snažili o vyrovnání a hráči Lužan se naopak snažili pohlídat si výsledek utkání. Rozhodnuto mohlo být po brance Ondřeje Urbana, po přesné nahrávce Martina Kowalskiho, jenže branka opět pro ofsajd neplatila. Zatímco na druhé straně přišla po samostatném úniku domácího útočníka branka na 3:4 a rázem byla zaděláno na pořádné drama. V samotném závěru mohl definitivně rozhodnout střelou z vápna narozeninový oslavenec Martin Švarc, jenže netrefil branku. Ani domácí fotbalisté se už k žádné šanci nedostali a tak Lužany uhájily vedení, především díky skvělému úvodu!

Po čtyřech kolech je na prvním místě v tabulce SOKOL LUŽANY s plným počtem bodů!

Martinovi Švarcovi přejeme k dnešním narozeninám hodně zdraví a spoustu fotbalové radosti v lužanském dresu!