31.3.2018, Hradec - Lužany 5:1

01.04.2018

Po dlouhé zimní pauze se opět rozběhly boje o mistrovské body. Minulý týden bylo kvůli počasí celé kolo odloženo, a tak náš čekalo první utkání na dobře připraveném trávníku v Hradci.
Utkání začalo pro Lužany téměř hororově. Neuběhla ani minuta, když si Bultas nerozuměl s brankářem Fuchsem a domácí chybu nekompromisně trestali, 1:0. V sedmé minutě bylo pro Lužany ještě mnohem hůře. Ve vápně se v souboji o balon zranil Pecháček a ještě z toho domácí hráč vstřelil druhou branku. Pecháček musel být vystřídán, nahradil ho Marek Dietl. Poté konečně přišly šance i na straně Lužan, když největší měl novic v sestavě Ondřej Brož, ale jeho střela skončila na tyči. Domácí nadále hrozili z brejkových situací. Poločas skončil 2:0 pro domácí.
Po přestávce si začal stěžovat na bolest svalu druhý z obránců Zdeněk Bultas, což nakonec znamenalo další vynucené střídání. Výsledkem střídání byly další dvě vstřelené branky domácích 4:0, které padly během dvou minut. Za dalších 7 minut to již bylo pět minut. V tu chvíli běžela teprve 62.minuta. Další pohroma pro Lužany přišla po faulu Jiřího Běla ve vápně, což znamenalo penaltu pro domácí. U penalty nakonec nemusel Rudolf Fuchs vůbec zasahovat, protože šel balón mimo tři tyče. Domácí už žádnou další branku nepřidali a naopak výsledek zhruba 5 minut před koncem alespoň mírně korigoval brankou Lužan Tomáš Kutka.