3.KOLO, Vstiš - Lužany 2:1pk

09.09.2018

Ve třetím kole jsme zavítali do Vstiše, která po úspěšném odvolání na FAČR nahradila těsně před zahájením sezóny v okresním přeboru Chlum. Dalo se očekávat bojovné, vyrovnané utkání.
Což se ihned od úvodu začalo potvrzovat. K vidění byly zajímavě se vyvíjející akce na obou stranách, které ale ve většině případů končily ještě před zakončením na branku. Kromě šancí bylo k vidění i poměrně dost tvrdých soubojů. Když to vypadalo, že Lužany mají více ze hry, tak přišla branka na straně domácích. Z ojedinělé akce propadla obrana Lužan a domácí útočník se přesnou střelou k tyči nemýlil, 1:0. Do poločasu však ještě přišlo vyrovnání, když se po kombinaci ve středu hřiště dostal k míči Ondřej Skála a po přímé akci na branku přišla střela z velkého vápna, stejně jako při první brance na druhé straně šel míč přesně k tyči. I v tomto případě byl brankář bezmocný. Poločas skončil 1:1.
Ve druhém poločase s v počátku obraz hry od prvního poločasu moc neměnil, jenže poté došlo k prostřídání hráčů v sestavě Lužan a tím Lužany vypadly na nějaký čas z tempa. Domácí však byly směrem dopředu celkem bezzubý. V úplném závěru ještě párkrát zahrozili hráči hostujícího týmu. Největší šanci nevyužil kapitán Hořký, když jeho střela v síti neskončila. Utkání tak skončilo nerozhodně a šlo se na penaltový rozstřel.
Hned prvního střelce domácích vychytal Rudolf Fuchs. Jenže v dalším průběhu už byli domácí střelci stoprocentní, zatímco na straně Lužan nejprve Kutku a poté Velicha vychytal domácí brankář. Druhý bod za výhru v penaltovém rozstřelu tak zůstal ve Vstiši.