3.6.2018, Merklín "B" - Lužany 1:6

04.06.2018

Tři kola před koncem nás čekalo utkání v Merklíně proti domácí rezervě, která však byla doplněna některými hráči "A" mužstva. Na straně Lužan nebyly žádné výrazné změny v sestavě oproti poslednímu utkání. Hlavní změnou tak byla neúčast hlavního strůjce dobrých výsledků a předváděného atraktivního fotbalu (na jeho žádost "nejmenovaného pana H"). Utkání tedy z lavičky řídil prezident klubu Josef Havránek s Petrem Rýmusem.
Hráči Lužan ihned od úvodu předváděli jejich atraktivní fotbal, kterým se v posledním roce prezentují. Domácí obrana se ani nestačila rozkoukat a už byl výsledek 0:1. Když v úvodu velmi aktivní a s chutí hrající Karel Naxera po individuální akci skvěle našel Ondřeje Skálu a ten s ledovým klidem zakončil, běžela čtvrtá minuta utkání. Poté pokračoval velký tlak Lužan, ze kterého mohlo padnout hned několik branek. Jenže jak už to tak při zápasech Lužan bývá, tak branka z ničeho nic padla na druhé straně. Brance předcházelo zahrání nepřímého kopu, po naprosto zbytečných komentářích směrem k rozhodčímu od Martina Kowalskiho. Centrovaný míč do pokutového území se odrazil k domácímu Dominiku Wildovi a ten s přehledem umístil míč do sítě 1:1. Domácí hráče vstřelená branka na chvíli nabudila a hra se začala vyrovnávat. Jenže jen do 30.minuty, kdy po standartní situaci Tomáše Kutky dorazil míč do sítě Martin Kowalski. O devět minut později se po další standartní situaci prosadil hlavou Ondřej Skála. Ještě hůře bylo domácím po klasickém gólu do šatny, který chladnokrevně vstřelil Miloslav Hořký, když obešel i domácího brankáře. Po vstřelené brance přišel ihned hvizd rozhodčího a tím skončil první poločas, který v podstatě utkání rozhodl.
Druhý poločas se už spíše jen dohrával, za opět výrazné převahy Lužan. Domácí se až moc spoléhali na dvě útočné posily z "A" týmu, které však po celou dobu utkání spíše ve hře zanikly. Jejich občasné útočné výpady končily naprosto bez efektu. Uběhlo pouze šest minut z druhého poločasu a utkání už bylo 1:5, když se prosadil Tomáš Kutka. Chvíli poté se do hry dostal Pavel Pecháček a Marek Toma. První branka Ondřeje Skály byla až do 72.minuty nejhezčí brankou zápasu, po pěkné kombinační akci. Jenže poté přišla paráda od Marka Tomy, tato branka bude v celkovém hodnocení sezóny patřit k nejhezčím brankám celé sezóny. Po přihrávce Jana Rutha, který přišel na hřiště v pravou chvíli, vystřelil daleko za vápnem Marek Toma a jeho střela skončila v šibenici merklínské branky. Po šesté brance už domácí definitivně na utkání rezignovali a hosté z Lužan měli ještě několik velkých šancí, které už však v brance neskončily.
Z obou stran naprosto férově odehrané utkání, tak skončilo debaklem domácích 1:6. Dvě kola před koncem držíme druhé místo s náskokem čtyř bodů na pronásledovatele ze Stoda.