27.5.2018, Lužany - Letiny 1:0

28.05.2018

V dalším utkání před domácím publikem nás čekal tradiční soupeř z Letin. Na dobře připravené hrací ploše, které hodně pomohl čtvrteční déšť, diváci opět očekávali hodně branek. Jenže chvílemi až úmorné horko fyzicky náročné hře domácího týmu moc nepřálo, a tak se po celou dobu hrál spíše bojovný fotbal se spoustou nepřesností, bez vyložených šancí na obou stranách.
O něco více ze hry měli domácí hráči, jenže hosté velmi dobře bránili a většinu šancí domácích eliminovali již na hranici velkého vápna. Pokud už nějaký míč prošel do vápna, tak jej s přehledem pochytal hostující brankář Hop. Na druhé straně se několikrát vyznamenal brankář Fuchs, i když po většinou to bylo spíše při kličkách hostujícím útočníkům než při nějakém brankářském zákroku. Ve 25.min byla hra přerušena, aby se v horku mohli hráči občerstvit. Toto přerušení na hru nemělo žádný vliv, protože i poté se obraz hry nezměnil. Chvíli před poločasem se lavička domácích snažila oživit hru střídáním Marka Frány, za Marka Dietla. O přestávce přišlo ještě jedno střídání, kdy Pecháčka nahradil Marek Toma.
Kromě změny hráčů a stran obou týmů se ve druhém poločase nic nezměnilo a obraz hry zůstával stejný jako v první části. Snažení Lužan končilo až přílišnými nepřesnostmi a nebo dobře připravenou obranou hostí. S přibývajícím časem se začalo ukazovat, že i jedna branka může rozhodnout, což si nejvíce uvědomoval domácí kapitán Hořký. Právě on šel jako správný kapitán týmu příkladem a po jeho bojovnosti se prodral do vápna, kde byl hostujícím hráčem faulován a byla z toho jasná penalta. Pokutový kop proměnil Tomáš Kutka a domácí šli do vedení 1:0. Jenže ani po vstřelené brance se hra domácích nezklidnila, mezi všemi hráči vyčníval jen neúnavný Hořký, který naběhal hodně kilometrů a bojoval jako lev. Pravdou je, že jednou i za cenu žluté karty. Že aktéři utkání pozorně sledovali sobotní finále LM se snažil divákům ukázat hostující útočník, který stejně jako Bale vystřihl ukázkové nůžky. Jediné, co tomu oproti sobotě chybělo byla přesná muška, když míč letěl mimo tři tyče. V závěru utkání přišla z ničeho nic šance hostí, když po střele z velkého vápna brankáři Fuchsovi míč vypadl z náručí a byla z toho velmi nebezpečná dorážka, kterou však domácí brankář suverénně lapil. Ještě jedna zajímavost ze závěru utkání se týká domácího stopera Josefa Pecla, který se zhruba v 87.minutě málem dostal do šance, když pressoval rozehrávku stopera hostí s brankářem.
Utkání tak skončilo hubenou, ale o to důležitější výhrou domácích 1:0. Po bojovném týmovém výkonu a konečným výsledkům z ostatních hřišť to znamená, že se navýšil náskok na druhém místě na 4 body! Do konce soutěže zbývají tři kola....