22.4.2018, Lužany - Záhoří 3:0

22.04.2018

Za krásného slunného počasí přivítali hráči Lužan soupeře ze Záhoří. Jako tradičně přilákalo nedělní utkání hodně diváků, kteří se mimojiné mohli těšit na návrat Jana Grassla do sestavy domácích. Tento hráč se v sestavě Lužan objevil více než po roce, což nebylo na jeho výkonu vůbec znát, ba naopak patřil k pilířům defenzivy Lužan. Naopak v sestavě chybělo několik hráčů z různých důvodů Pecháček, Dietl, Kowalski, Naxera, Běl, Toma, Šašek a samozřejmě i dlouhodobě zranění Hodan, Hajžman.
V opatrném prvním poločase se soupeři oťukávali a více než s hrou bojovali s teplým počasím. Ojedinělé šance byly k vidění na obou stranách, ale na obou stranách bez vstřelené branky. Na časomíře tak zůstalo skóre i po 45. minutách 0:0.
Ve druhém poločase už se diváci branek dočkali. Nejprve se po důrazu Ondřeje Brože prosadil umístěnou střelou k tyčce Miloslav Hořký a domácí šli do vedení 1:0. Vstřelenou brankou začali hráči Lužan přebírat otěže zápasu a tím i přibývaly šance. Druhá branka přišla z pokutového kopu, který s přehledem proměnil nejlepší střelec Lužan Tomáš Kutka. Třetí branku přidal opět s chutí hrající Martin Hřebec. Další šance již využity nebyly. Ve druhém poločase se poprvé v sestavě Lužan objevil i Jan Ruth, který ukázal, že bude svojí fotbalovostí pro tým v dalších utkáních přínosem.