20.5.2018, Dnešice - Lužany 1:7

21.05.2018

Nedělní odpoledne patřilo opět bojům o body ve 3. třídě, tentokrát nás hostil tým ze Dnešic. Dobře připravené hřiště, hezké počasí a jako tradičně při zápasech Lužan početná divácká kulisa. Jediné, co utkání chybělo byli hráči domácích Dnešic, kterých se sešlo jen 10.
Jako už je poslední dobou tradicí, tak Lužanům opět vůbec nevyšel úvod utkání, který měl již tradiční průběh. Šance Lužan zůstaly bez vstřelené branky a domácí hráči se z ojedinělého brejku radovali z první branky. Ve dvanácté minutě s přehledem proměnil brejk za otevřenou obranou Lužan domácí útočník. Branka domácí hráče sice nabudila, ale kvalita byla na straně Lužan, což se postupně začalo na hřišti projevovat. Vyrovnávající branku vstřelil po faulu na Ondřeje Skálu z penalty Tomáš Kutka. Chvíli poté přišla další akce po křídle od hráčů Lužan, kterou zakončoval navrátilec do sestavy Martin Kowalski. Jeho střela ještě byla tečována a tím byl domácí brankář bez šancí. U domácích hráčů začalo přibývat frustrace z malého počtu hráčů, což na hřišti znamenalo několik faulů na hranici pravidel (kolikrát i za hranicí). Třetí branku přidal v podobné situaci jako u předchozí branky opět Martin Kowalski. Ještě do poločasu přišla čtvrtá branka do sítě Dnešic, když druhý pokutový kop proměnil Ondřej Brož.
Po poločase přišla změna v útoku, když Ondřeje Brože nahradil Marek Toma, který se ihned začal aktivně zapojovat do kombinace a měl i blízko ke vstřelení branky. Nejprve zkoušel zakončovat nohou a poté i hlavou, ale v obou případech nepřesně. Jak vyzrát na domácího brankáře ukázal kapitán Hořký, když po nejhezčí akci zápasu, naprosto přesnou a tvrdou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Šestá branka se může zapsat do kroniky lužanského fotbalu jako hodně kuriózní. Kuriózní nebyl fotbalový moment, ale situace která všemu předcházela. Při signalizovaném střídání odcházel ze hřiště Ondřej Skála a do hry se chystal Jiří Běl, který se po rozcvičení chopil jednoho z ležících dresů na střídačce a s pocitem jeho dresu šel do hry. Jenže po vstřelení branky se ukázalo, že si vzal omylem dres Jana Rutha, pro kterého to v zápisu znamená první vstřelenou branku za Lužany, aniž by v utkání zasáhl do hry. Neustále nic netušící Jiří Běl se ještě zapojil do akce, ze které padla poslední branka zápasu, když Tomáš Kutka obehrál i domácího brankáře a zakončoval do prázdné branky.
Utkání tak skončilo jednoznačně 1:7 pro Lužany. S ohledem na úroveň soutěže je smutným závěrem utkání odchod některých domácích hráčů ihned po konci utkání do kabin bez podání rukou soupeři. I díky početnému fanklubu Marka Frány se hráči Lužan cítili jako v domácím prostředí a po zápase si se svými fanoušky mohli užít vítěznou děkovačku.