2. KOLO, Lužany - Žinkovy 4:2

02.09.2018

V prvním domácím utkání jsme přivítali v Lužanech Sokol Žinkovy. V utkání jsme chtěli navázat na bojovný výkon z Blovic.
Od první minuty byl k vidění kvalitní fotbalový souboj, kterému prospěla i mokrá hrací plocha. Nakonec byl úvod zápasu asi nejopatrnějším časovým úsekem z celého utkání. Ofenzivní hráči Lužan díky vysokému pressingu často donutili obranu Žinkov k chybám či k pouhému nakopnutí míče. První branka přišla v 29. minutě po tvrdé střele Miloslava Hořkého, kterou brankář Žinkov neudržel a dobíhající Ondřej Brož už měl úlohu jednoduchou a uklidil míč do sítě, 1:0. První gól domácí povzbudil a šancí u branky Žinkov začalo přibývat. Před poločasem přišla ještě druhá branka utkání. Vše začalo důrazem Ondřeje Skály, který vybojoval balón, skvěle si vyměnil s Ondřejem Brožem a poté naservíroval balón na malé vápno, kde stál připravený Tomáš Kutka, 2:0. První poločas tedy skončil zcela zaslouženým vedením Lužan 2:0.
Do druhého poločasu nahradil Martina Kowalskiho Aleš Hajžman, který se vrátil po půlročním zranění. Ve druhém poločase se Žinkovy snažily o vstřelení branky, tím vznikalo více mezer v jejich obraně. Jenže místo vstřelení kontaktního gólu Žinkov začalo přibývat více brejkových akcí na straně domácích. Jednu z takových akcí s přehledem proměnil Tomáš Kutka, jemuž vše připravil výborně hrající Brož. Počet vyhraných soubojů, kliček a dobrých přihrávek v tomto utkání těžko někdo Ondřeji Brožovi spočítal, jak se ve fotbale říká, bylo ho plné hřiště! Třetí branka však neznamenala uklidnění hry domácích a klidné dohrání zápasu, ba naopak hráči měli více a více chuti útočit. Najednou z ničeho nic lovil míč ze své sítě brankář domácích Rudolf Fuchs a bylo to 3:1. Nadále s chutí hrající domácí měli v útoku nezastavitelného rychlíka Kutku, který nedovolil drama a dovršil hattrick, 4:1 pro Lužany. Další velkou šanci Lužan nevyužil Jiří Běl, který přestřelil, u této akce byl opět Kutka s Brožem. Další šance měl Karel Naxera, Pavel Pecháček, o střely z úrovně vápna se staral Hořký. Žádný míč už v sítí Žinkov neskončil a naopak se ještě podařilo snížit Žinkovům na 4:2, což je konečný výsledek pohledného utkání.
Za obětavý bojovný výkon zůstávají všechny tři body zcela zaslouženě v Lužanech.