19.11.2017, Lužany - Chlum 2:4

20.11.2017

V posledním utkání podzimu se domácí hráči snažili hájit podzimní neporazitelnost na hřišti v Lužanech - marně. Ve vyrovnaném utkání byli šťastnější hráči Chlumu, kteří vyhráli 2:4.
První branka přišla z ničeho nic, když centrovaný balón do brankoviště Rudolfa Fuchse zapadl přes chumel hráčů až za záda bezmocného brankáře, 0:1. Lužany se okamžitě snažily o vyrovnání. První branka Marka Frány ještě nebyla uznána pro ofsajd. Chvíli na to se již Marek Frána radoval z vyrovnání, když akce začala u důrazného souboje Pavla Pecháčka. Důrazných soubojů bylo v utkání viděno velké množství. Na 2:1 pro domácí mohl otočit utkání Martin Kowalski, jenže nastřelil jen tyč. A tak přišla na druhé straně další z ojedinělých šancí, která končila nařízeným pokutovým kopem. Rudolf Fuchs vystihl směr kopnuté penalty, jenže hostující hráč branku ani netrefil. Poločas tedy skončil nerozhodně 1:1.
Do druhého poločasu přišlo již klasické střídání, kdy šel do hry Pavel Hodan, na kterém bylo v průběhu druhého poločasu vidět, že chce až moc navázat na brankové "hody" z minulého týdne. Vedení na stranu Lužan přišlo po proměněné penaltě Marka Frány 2:1. Další minuty se ukázaly jako zásadní a klíčové pro celé utkání. Nejprve se dostal do individuálního průniku Pavel Hodan, který však místo nahrávky na spoluhráče před prázdnou brankou zamotal balón pod nohy. Poté Tomáš Kutka přestřelil prázdnou branku. A do třetice lužanských momentů přišel v 60. min faul na Aleše Hajžmana, který podrážděně odhodil balón. Rozhodčí Velíšek okamžitě tasil červenou kartu. Což možná bylo pro někoho překvapivé, i s ohledem na několikanásobné přehlížení tvrdých soubojů v průběhu celého utkání. Údiv lužanských fanoušků byl ještě větší, když chvíli poté napřáhl hostující hráč za vápnem a balón s naprostou přesností doplachtil za záda Rudolfa Fuchse, 2:2. Bohužel pro Lužany to ze strany hostů nebylo vše, když potrestali další z nedůrazných momentů bránících domácích hráčů ve vápně, 2:3. Lužany poté ještě více hru otevřely a hosté při jednom z brejků pojistili své vedení na konečných 2:4.
Tím skončila nejen podzimní část sezóny, ale i domácí neporazitelnost Lužan. Což je kaňkou na úspěšné podzimní jízdě třetí třídou, na druhé straně výzvou do zimní přípravy, která bude následovat.

Branky: 32. a 58. Frána