17.6.2018, Chlum - Lužany 3:4 PK

17.06.2018

Poslední kolo této sezóny se odehrálo v Chlumu. Pravdou je, že v tabulce se na pořadí obou týmů již nemohlo nic změnit a tak si mnozí mysleli, že o nic nejde a utkání se odehraje z povinnosti. Jenže tomu úplně tak nebylo. Hráči Lužan chtěli soupeři vrátit porážku z posledního utkání před zimní pauzou, kdy s Chlumem na domácí půdě zcela nečekaně prohráli. Navíc tým lákala jedna obdivuhodná meta celé sezóny a to sice počet vstřelených branek, před utkáním byl počet vstřelených branek 98.

Utkání zahajovali rozehrávkou ve středovém kruhu hráči Lužan, z čehož byla blesková stoprocentní šance. Ihned po rozehrávce vyslal kapitán týmu Hořký do samostatného úniku Tomáše Kutku, který branku přestřelil. Nakonec se z první branky radovali domácí, když Lužany špatně zahrály "ofsajd systém" a domácí hráč nekompromisně prostřelil Fuchse. O vyrovnání se postaral zkušený Jiří Běl, který po centru z pravé strany dokázal míč uklidit za záda domácího brankáře. Poté přišla obrovská šance na straně Chlumu, když domácí hráč po centru před branku promáchl před odkrytou brankou. O vedení hostů a zároveň o 100. vstřelený gól Lužan v sezóně se postaral přesnou střelou z vápna Martin Havránek. Ještě lépe pro Lužany mohlo být po individuální akci Marka Tomy, který z pozice předstopera prokličkoval až před domácího brankáře, kde však nedokázal míč umístit do branky a trefil jen nohy brankáře domácích. Na obou týmech bylo i nadále vidět, že hrají uvolněně a soustředí se více na útočnou fázi hry. Vyrovnání přišlo z hlavy domácího hráče po rohovém kopu - 2:2, tímto výsledkem skončil první poločas. 
Do druhého poločasu se poprvé v sezóně postavil mezi tři tyče Martin Toma a brankář Rudolf Fuchs se posunul na pozici obránce. Vývoj hry se nezměnil a neustále se více útočilo než bránilo. Po jednom z úniků si domácí vzali vedení zpět na svoji stranu, u této akce byl Martin Toma bezmocný. Poté předvedl několik jistých zákroků a branku už v normální hrací době nedostal. Že o utkání budou muset nakonec rozhodnout penalty rozhodl Karel Naxera, který uklidil balon přesně k tyči, 3:3. Do dalšího průběhu výrazně promluvil silný déšť, za kterého se kopali i pokutové kopy.
Zatímco hráči Lužan byli stoprocentní, domácí hráč ihned první pokutový kop poslal výrazně nad branku a tím připadl druhý bod z utkání hostům z Lužan.

Sezónu končíme na druhém místě! Několik posledních let bylo naším největším problémem vstřelit branku, což se v této sezóně naprosto změnilo a sezónu končíme s počtem 101 vstřelených branek!!! Nejlepším střelcem soutěže je Tomáš Kutka.       

Branky:
Běl, Havránek, Naxera, rozhodující pokutový kop Brož

Sestava:
Fuchs - Havránek, Pecl, Toma Marek, Rath (Toma Martin) - Skála, Hořký, Brož, Naxera - Běl (Ruth), Kutka

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky