15.4.2018, Střížovice - Lužany 3:8

15.04.2018

V dalším utkání jarní části soutěže se na Lužany chystal tým Střížovic, který měl soupeři po debaklu z podzimu, co vracet. Možná překvapivě měli být domácí v tomto utkání s ohledem na výsledky z úvodu jarní části soutěže v lepším rozpoložení než Lužany.
První branka však padla z kopnutého rohu Lužan, když po zahraném rohu skončil míč k údivu všech zúčastněných za zády domácího brankáře, který byl neméně překvapen. Střelcem branky byl Ondřej Brož, jehož to byla první branka v dresu Lužan. Obdržená branka domácímu brankáři rozhodně na jistotě nepřidala, ještě hůře mu však bylo chvíli poté. Když po standartní situaci Tomáše Kutky skočil míč před domácím brankářem a ten lovil "kulatý nesmysl" ze své sítě podruhé. Výsledkem 0:2 skončil první poločas.
O poločase nahradil Zdeňka Bultase Martin Hřebec, což se později ukázalo za jeden z klíčových okamžiků celého utkání. Nejprve se přes Pavla Pecháčka prosadil nejlepší hráč domácích Brejcha, kterého Pecháček zastavil nekompromisním skluzem ve vápně, jednoznačná penalta pro domácí. Proti střížovickému exekutorovi pokutového kopu byl Fuchs bezmocný a bylo sníženo na 1:2. V tu chvíli měli domácí převahu a moc nechybělo, aby bylo vyrovnáno. Zlomový okamžik utkání nastal, když domácím nebyla pro ofsajd uznána vyrovnávající branka a ihned na druhé straně založil svojí bojovností protiútok Martin Hřebec, míč se dostal ke Kutkovi a ten překonal domácího brankáře. Na 4:1 zvýšil Martin Hřebec, pro tohoto hráče byla vstřelená branka odměnou za vynikající bojovný výkon po celý druhý poločas. Když Lužany zvýšili Martinem Hřebcem na 4:1 vypadalo to, že se bude utkání v klidu dohrávat. Jenže to tak rozhodně nebylo a rozjely se brankové hody. Největší měrou se o to podílel Tomáš Kutka, který nakonec zaznamenal čtyři branky. Utkání nakonec skončilo 3:8.
Za zmínku ještě stojí obdivuhodný střelecký apetit Tomáše Kutky, který v součtu podzimu a jara vstřelil do branky Střížovic celkem 9 branek!!! Což je neuvěřitelný, především v Lužanech, dlouhé roky neuvěřitelný počin.