13.5.2018, Lužany - Zdemyslice 2:3pk

15.05.2018

V dalším domácím zápase byli soupeřem Lužan hosté ze Zdemyslic, což znamenalo souboj druhého a čtvrtého celku tabulky. Jako už je v Lužanech obvyklé, tak utkání nalákalo hodně natěšených fanoušků.
Úvod utkání začal pěkně zostra. Domácí hráči si ihned v úvodu začali vytvářet tlak. Jenže jak už to tak bývá, tak první branka spadla z ničeho nic do sítě domácího brankáře Fuchse. Zahranou standardní situaci zakončil ve třetí minutě jeden z hráčů Zdemyslic nekompromisní dorážkou z vápna, Fuchs byl bez šancí. Vedení hostů však obrázek hry nezměnilo a pokračovala převaha Lužan. O vyrovnání se velmi rychle postaral Tomáš Kutka, to běžela sedmá minuta. I nadále přibývaly šance především před brankou hostů, ale stav 1:1 se neměnil. Až přišel jeden ze zlomových momentů celého utkání, když obraně Zdemyslic uprchl Ondřej Brož, který obehrál i brankáře a zívala na něj prázdná branka... Jenže místo posunutí míče do prázdné branky volil nepochopitelně nahrávku podél malého vápna na dobíhajícího Ondřeje Skálu, což hosté dokázali zblokovat. V tu chvíli již pravděpodobně měla televize Nova připraveného borce na konec do večerních Televizních novin, protože tahle akce byla na jasný "palec dolů".  Poločas tak skončil výsledkem 1:1.
V úvodu druhého poločasu pokračovala optická převaha Lužan, kterou završil druhou brankou domácích Tomáš Kutka 2:1. Vstřelená branka Lužanům nepomohla ba naopak. Domácí se začali bránit a na nějaký čas ustoupili ze své kombinační hry, tím se hostující hráči dostali do zápasu a začali ohrožovat hranici velkého vápna před Rudolfem Fuchsem. Po jednom z centrů do vápna postrčil hostujícího útočníka Karel Naxera a rozhodčí ukázal na penaltu. Pokutový kop byl s přehledem proměněn a bylo srovnáno na 2:2. Po vyrovnávající brance opět domácí ožili a snažili se strhnout vítězství na svoji stranu. Nejvíce diskuzí mezi diváky vyvolal faul na Rutha v pokutovém území Zdemyslic, který však nechal rozhodčího klidným. Další šance proměněny nebyly a tak se šlo na penalty.
Až do čtvrté série byli exekutoři penalt neomylní. Prvním hráčem, který neproměnil byl Jan Ruth, když branku přestřelil. Zdemyslický hráč proměnil i pátý pokutový kop a tím získal pro Zdemyslice druhý bod.