11. KOLO, Lužany - Chlumčany "B" 2:3pk

06.11.2018

Po dalším domácím utkání už se o Lužanech dá hovořit jako o remízovém mužstvu. Jenže i přes velké množství remízových zápasů ještě hráči nenatrénovali střelbu pokutových kopů a i v dalším domácím utkání v rozstřelu selhali!
Béčko Chlumčan přijelo do Lužan pouze s jedním náhradníkem, bez realizačního týmu a i bez pomezního. Již v prvním poločase musel soupeř z Chlumčan střídat, a tak muselo odehrát utkání 11 statečných. Převaha byla na straně Lužan, jenže bez gólového efektu. Zatímco hosté těžili z minima maximum, a tak do konce prvního poločasu vedli v Lužanech 0:2. O poločase došlo v sestavě Lužan k přeskupení a hře na tři útočníky, když útok doplnil Jan Gruszka. Možná i s ohledem na ubývající fyzickou kondici soupeře začal tlak Lužan ve druhém poločase narůstat. Nakonec se z trestného kopu podařilo snížit kapitánovi týmu Hořkému, 1:2. A tlak Lužan pokračoval, hosté se v podstatě už jen bránili. Vyrovnání přišlo po hezké individuální akci Ondřeje Brože. Po vyrovnání se rozestavení Lužan nezměnilo, což byl jasný signál, že se domácí snaží o obrat utkání. Jenže třetí branka na jedné ani druhé straně už nepadla a tak se muselo opět rozhodovat ze značky pokutového kopu.
Hned první pokutový kop neproměnil Tomáš Kutka, když netrefil branku. Ani hosté však nebyly stoprocentní a po pěti penaltách byl stav nerozhodný. Rozhodnout tak musel rozstřel. Hned první pokutový kop neproměnil Bultas, na kterém bylo už při příchodu k penaltě vidět, jak si dnes na penaltu nevěří. Hosté mohli rozhodnout, jenže ani jejich vybraný exekutor nebyl úspěšný. V další sérii neproměnil Ondřej Skála, zatímco střelec Chlumčan už úspěšný byl.

Branky: Hořký, Brož