10.KOLO, Radkovice - Lužany 1:2pk

28.10.2018

Desáté kolo ve znamení derby. Na každé straně bylo v sestavě několik hráčů, kteří působili v obou klubech, proto se dalo očekávat vyrovnané bojovné utkání. Mimořádnost zápasu byla znát už při pohledu na střídačku Radkovic, která byla přeplněná, což v letošní sezóně není úplně běžný stav. Horší to bylo na straně Lužan, kde již tradičně s ohledem na nespočet absencí, byli trenéři nuceni provést v sestavě několik úprav. Jen pro úplnost nebyli pro utkání z různých důvodů vůbec připraveni: Grassl, Hajžman, Havránek, Hřebec, Janeček, Kowalski, Naxera, Rath a v podstatě i Pecl.
Po vzájemném "oťukávání" v průběhu utkání přišla první branka. Po perfektní přihrávce za obranu od Ondřeje Brože, se k míči dostal Ondřej Skála a bezpečně proměnil, 0:1. Nicméně se ani po vstřelené brance obraz hry nezměnil. Mírná převaha Lužan, ale bez šancí a k tomu občasné akce Radkovic. Do poločasu žádná další branka nepadla a tak se šlo do kabin za stavu 0:1. 
Ve druhém poločase stojí za zmínku pár momentů. Prvním momentem byla neuznaná branka Lužan, když byl signalizován ofsajd. Druhým důležitým momentem byla obrovská šance Lužan, když si míč vyměnil v pokutovém území Běl s Kutkou, ale bohužel Kutka velkou šanci neproměnil. Třetím momentem je překvapivá střela (nepovedená přihrávka) domácího Souška, která však šla na domácího brankáře. Se střelou si domácí brankář poradil, když nohou vykopl na roh. Po rohu přišel brejk, který se nepodařil obráncům Lužan zachytit a bylo z toho vyrovnání na 1:1. Po vyrovnání měly blíže k výhře Lužany, hráči se snažili o vstřelení druhé branky, jenže bohužel neúspěšně.
Utkání tak musel rozhodnout pro Lužany strašák sezóny - pokutové kopy. Hned první kop neproměnil Ondřej Brož. Jenže tentokráte ani Radkovice nebyly stoprocentní, s jednou střelou si poradil brankář Fuchs a další střela šla mimo branku. Rozhodnout mohl právě Rudolf Fuchs, který šel kopat penaltu na straně Lužan, jenže branku nedal. Rozhodnutí tak přišlo v další sérii, proměněná penalta na straně Lužan a neproměněná na straně Radkovic, znamenala prolomení lužanského prokletí pokutových kopů a druhý bod do Lužan.

Branka:
Skála

Sestava:
Fuchs - Toma Marek, Gruszka, Bultas, Velich - Běl (Ruth), Hořký, Brož, Pecháček - Kutka, Skála       

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky