1.KOLO: Blovice - Lužany 3:1

26.08.2018

Na úvod sezóny jsme jako nováček soutěže zavítali na hřiště jednoho z papírových favoritů této soutěže do Blovic. Ideální fotbalové počasí, perfektně připravená hrací plocha, na utkání delegovaný suverénně nejlepší rozhodčí v okrese pan Mudra, takže ideální podmínky pro pěkné fotbalové odpoledne.
Ihned od úvodu utkání byla k vidění svižná hra na obou stranách. Fotbalovější domácí měli v úvodu více ze hry, jenže bojovný tým Lužan statečně vzdoroval a několikrát nebezpečně z protiútoku zahrozil. S ohledem na zranění stálého středního obránce Pecla, nastoupily Lužany ve středové obranné dvojici s nově složenou dvojicí Kowalski a novic v sestavě Gruszka. Nutno podotknout, že po celou dobu utkání nějaká nesehranost na obranné dvojici nebyla vůbec znát a naopak nová posila Jan Gruszka byl jednoznačně nejlepším hráčem celého utkání. Největší šanci prvního poločasu nevyužil domácí Houdek, když před brankářem Tomou tečoval balon pouze do horní tyče branky Lužan. Většina ostatních akcí domácích končila právě u výborně hrajícího Gruszky, přes kterého se měli domácí hráči velký problém prosadit. Poločas tak skončil 0:0.
Ani ve druhém poločase se obraz hry neměnil. Z domácí snahy vstřelit branku, často vznikaly nebezpečné protiútoky rychlých hráčů Lužan. Nakonec právě jeden z protiútoků znamenal první změnu skóre. Ondřej Brož na středu hřiště šikovně posunul míč na Tomáše Kutku, před kterým se otevřel prostor pro samostatný únik. Kutka tento únik bezpečně proměnil a Lužany vedly v Blovicích 0:1. Jenže z vedení se neradovaly Lužany dlouho, když nejprve nedokázaly odkopnout balon z vlastního pokutového území, míč se dostal k jednomu z domácích hráčů. Jehož střelu z hranice vápna brankář Toma pouze vyrazil a na dorážku dobíhajícího hráče už neměl nárok, 1:1. I nadále pokračovalo utkání s možností rozhodnout o vítězi utkání na obou stranách. Diváci už se začínali těšit na penalty, jenže přišel v 89. minutě rohový kop domácích a branka na 2:1. Jeden z hráčů Lužan nedosáhl na centrovaný míč a domácí hráč hlavou umístil míč do sítě. Po celé utkání opět naprosto vynikající rozhodčí Mudra signalizoval dvouminutové nastavení. Lužany to ještě nezabalily a měly velkou šanci na vyrovnání, bohužel Zdeněk Bultas nedokázal lépe najít své spoluhráče před brankou a byl z toho protiútok do otevřené obrany a třetí branka domácích. Se vstřelenou třetí brankou přišel i závěrečný hvizd rozhodčího.

O naprosto bezchybném výkonu rozhodčího Mudry již bylo napsáno, je však potřeba pochválit i oba postranní rozhodčí, kteří byť "laici" zvládli utkání naprosto s přehledem! Na straně Blovic, kde stál velmi mladý chlapec, zvládl utkání bezchybně a především celé utkání odmával poctivě, což bohužel není u všech postranních rozhodčích z řad "laiků" pravidlem. Na straně Lužan se stejným přehledem odmával utkání Pavel Hrabík.

Gól: Kutka