1.10.2017, Záluží - Lužany 2:5

01.10.2017

I druhé utkání na půdě soupeře bylo zvládnuto na výbornou! Po výhře nad Zálužím 5:2 jsou z toho další tři body do tabulky.
Překvapením bylo obsazení brankářského postu, kdy se do branky postavil Jan Linhart. I přes zdravotní problémy s koleny byl ochoten zastoupit Rudolfa Fuchse, který se tou dobou vracel z Prahy a bylo jasné, že úvod utkání nestihne. Nutno podotknout, že podal naprosto bravurní výkon ozdobený poločasovým čistým kontem.
Úvod utkání patřil domácím, kteří se usadili na polovině Lužan a jako první vyzkoušeli pozornost Linharta v brance Lužan. Jenže ihned poté přišla pro domácí studená sprcha. Dva góly Miloslava Hořkého během dvou minut znamenaly vedení Lužan 2:0. Najednou se obraz hry změnil a hrálo se převážně na polovině domácích (až na občasné protiútoky Záluží). Před třetí brankou byl ve vápně faulován Tomáš Kutka, z čehož byl nařízen pokutový kop. Sám faulovaný hráč pokutový kop nadvakrát proměnil. Nejprve gólman penaltu vystihl a vyrazil před sebe, ale na dorážku již neměl nárok. Domácí ještě zkoušeli reklamovat dorážku střelce penalty jako ofsajd, což nemohlo mít úspěch 0:3. Čtvrtou branku přidal bojovně hrající Jiří Běl. Poločas 0:4.
Do druhého poločasu se do branky Lužan vrátil Rudolf Fuchs a ihned se musel činit, kdy měli domácí několik velice nebezpečných protiútoků. Na druhé straně si připravil dobrou šanci Marek Frána, ale rovněž neproměnil. Poté se již dočkali domácí a hned 2x. Dva podobné úniky po levé straně skončily za zády Rudolfa Fuchse a najednou byl stav 2:4. Jenže místo tlaku domácích přišla pátá branka po střele z úhlu od Ondřeje Skály a tím bylo o vítězi definitivně rozhodnuto.
Zcela zaslouženě putují tři body do Lužan.

Branky: Hořký M. 2x, Kutka, Běl J., Skála